PIELĘGNACJA TATUAŻU

Zanim wybierzesz się do studio - czyli co musisz wiedzieź przed wykonaniem tatuażu..

1. Kwestia absolutnie podstawowa - poziom prac artysty i sterylność w miejscu pracy. To pierwsze możesz ocenić przeglądajac po prostu portfolio Twojego tatuatora. Studio powinno posiadać bogatą galerię swoich prac, zarówno wykonanych tatuaży, jak i projektów.Oczywiście z naciskiem na słowo "swoich" ;-) Przyjrzyj im się. W razie wątpliwosci lepiej zrezygnuj. Osoba nie potrafiąca rysować nie bedzie takze potrafić tatuować. Sterylność pracy - krótko mówiąc, studio musi mieć pozwolenie P.S.S.E. na prowadzenie dzialalności i pozostając pod jej ciąglym nadzorem. Tatuator powinien używac sterylnego sprzętu i przestrzegać wszelkich zasad higieny na każdym etapie pracy (co Ci po pieknym tatuażu jesli w prezencie dostaniesz także zółtaczkę!).

2. Warunki, które bezwzględnie uniemożliwiaja tatuowanie:


Proces gojenia tatuażu rozpoczyna się natychmiast po zabiegu i trwa 7-14 dni. Od tego momentu Twój artysta nie ponosi już odpowiedzialności za ewentualne problemy z gojeniem tatuażu, jesli niewłaściwie zaopiekujesz się nim. Dlatego niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad pielęgnacji i higieny. Wówczas ryzyko zakażenia lub uszkodzenia nowego tatuażu jest minimalne ;-)

1. Pozostaw opatrunek który otrzymasz w studio, przez 2-3 godziny (jesli tatuator nie zaleci inaczej). Przyspiesza on gojenie sie tatuażu i stanowi ochronę w pierwszym okresie czasu. Po jego zdjęciu dokładnie umyj rece ciepła woda i mydlem w płynie. Teraz możesz umyć tatuaż. Nie stosuj do tego celu nic innego niż Twoja dłon ;-) Prawdopodobnie powierzchnia tatuażu będzie śliska i lepka, świadczy to o wycieku osocza, co jest całkiem naturalne. Zmyj je dokładnie.

2. Osusz delikatnie tatuaż papierowym ręcznikiem i pozostaw go do wyschniecia. Skóra musi oddychać aby mogła się szybko goić, wiec staraj sie nosić lekka, przewiewną odzież.

3. Drugiego dnia po zabiegu zacznij stosować maść bądź krem, który zaleci tatuator. Uzywaj jej kilka razy dziennie, nakładajac cieniutką warstwę. Nadal myj tatuaż w ciągu dnia, aby utrzymywać go w czystości. W tym okresie (7-14 dni) nie wolno Ci rozmaczać tatuażu, zatem basen i kapiele w wannie odpadają. Szybki, letni prysznic - to wszystko.
Bezwzględnie nie wolno drapać i odrywać strupków!. To może spowodować uszkodzenie tatuażu, które będziesz musiał naprawić na własny koszt.. Pamiętaj jak ważna rolę odgrywa prawidłowa higiena i dbałość w okresie gojenia. Dobry tatuaż to inwestycja, która ma być powodem do dumy i satysfakcji do konca życia.